O nas

Ania Chojowska-Szymańska – zdjęcia zaczęłam robić spontanicznie, nie do końca wiedząc, dlaczego tak bardzo to lubię. Po czasie jednak dorobiłam do tego - jak zwykle - swoją filozofię ;) - Jak wiadomo, wszyscy lubimy odnajdywać sens w tym, co nas otacza. Szukając sensu, szukamy szczególnych znaczeń, symbolizujemy rzeczywistość. Szczególnie w momentach, które wydają się nam najistotniejsze. Najwięcej symboli, tradycyjnych powtarzalnych gestów towarzyszy nam w chwilach przełomowych i wyjątkowo ważnych: narodziny, ślub, zdarzenia, które prywatnie uważamy za najistotniejsze w swoim życiu...

O te momenty najbardziej dbamy, celebrujemy je, chcemy na zawsze zachować w pamięci. Utrwalając je na fotografii, każdemu zatrzymanemu gestowi, przedmiotowi, każdej pochwyconej w locie emocji nadajemy wymiar symbolu. Czegoś, co znaczy więcej niż... znaczy. Bo wyodrębnione z chaosu, zatrzymane, osiąga walor niepowtarzalności. W ten sposób z pojedynczego zdarzenia, z epizodu, który mógłby umknąć niepostrzeżenie, wyciągamy uniwersalne, o wiele głębsze znaczenia.

Niby przypadkowy uśmiech, gest, spojrzenie, nastrój przestają być przypadkiem - zaczynają znaczyć więcej, mówić więcej. Dzięki fotografii w każdym dowolnym momencie życia można odkryć i docenić znaczenie i sens każdej chwili ludzkiego bycia. Dlatego właśnie fotografia tak mnie fascynuje. 

Kontakt
tel.: +48 608 832 849
mail: anna.chojowska@fotorodzinne.pl

 

 

 

Asia Hadam – zastaną rzeczywistość fotografuję od 18. roku życia, kiedy otrzymałam w prezencie urodzinowym swój pierwszy, bardzo niedoskonały jeszcze wówczas aparat. Do niedawna skupiałam się na pięknie krajobrazu, delikatności natury, specyficznej świetlistości i ulotności kolejnych pór roku. Jednak wraz z rozwojem moich zainteresowań psychologicznych i coachingowych postanowiłam zająć się człowiekiem – w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu.

Nauczyłam się patrzeć w taki sposób, żeby naciskać migawkę, gdy zobaczę jakąś szczególną emocję, światłocień, a nawet kawałek duszy. Staram się schwytać w obiektyw ten jeden jedyny, ważny moment, który może się już nigdy nie powtórzyć.

Zależy mi szczególnie na naturalności ujęć i artystycznych, oryginalnych środkach wyrazu. Równocześnie jestem elastyczna i otwarta na różnorodne pomysły i propozycje. 

Kontakt
tel.: +48 607 058 283
mail.: asia.hadam@fotorodzinne.pl